- Részletek
- 2015. július 16. csütörtök, 13:38
- 3488
- vissza
Talajmintavétel, laborvizsgálat, (tápanyag-gazdálkodási terv)
A hazai gazdálkodókkal szemben is elvárás a fenntarthatóságra törekvő, (környezet-) tudatos mezőgazdasági termelés folytatása.
Ennek egyik jelentős eleme a szakszerű, talajvizsgálati eredményeken és tudományosan bizonyított összefüggéseken alapuló tápanyagellátás. A laboratóriumi eredmények birtokában optimalizálhatjuk műtrágya felhasználásunkat, mely a közvetlen gazdasági előnyök mellett segít talajaink minőségének megőrzésében, valamint környezetünk további károsodásának megelőzésében, mérséklésében is.
A pályázatok jó része megköveteli a pályázó környezettudatos gazdálkodását. Számos pályázat így elő is írja a rendszeres talajvizsgálati eredményekre épülő szaktanács alapján folytatott tápanyag-gazdálkodást. A gazdálkodók anyagi helyzetének javításán, azok „helyzetbe hozásán” túl a különböző programok célja a környezettudatos gazdálkodás megismertetése, betartatása, valamint elfogadtatása is a gazdákkal.
Akiket a pályázatok köteleznek a talajvizsgálati eredmények alapján folytatott tápanyagellátásra és komolyan vették feladatukat, kétszer nyernek. Egyrészt a támogatási összeget, másrészt az okszerű tápanyag-gazdálkodás többletbevételét.
Akik pályázati kötelezettség nélkül, pusztán a szakmai indokokat felismerve végeztetnek talajvizsgálatokat, túl azon, hogy részletes információt nyernek termőterületeik talajtulajdonságairól, a szakszerű tápanyag-gazdálkodás eredményeként javíthatják területeik fizikai-kémiai tulajdonságait, valamint hatékonyabbá tehetik az egyébként is szűkösen rendelkezésre álló erőforrásaik felhasználását. A talajvizsgálatokon és tudományos összefüggéseken alapuló tápanyagellátás biztosítja leginkább a termesztett növényeink harmonikus táplálását, melynek pozitív hatásai nem szorulnak magyarázatra.
Amit nyújtunk:
-
talajmintavétel
-
talajminta laborba történő eljuttatása
-
tápanyag-gazdálkodási terv elkészítése